Што работиме ние

prodazba Продажба
Широк асортиман на автомобилски аудио и аларм системи

 

opremuvanje Опремување
Професионално вградување на сите видови опрема

 

servis Сервис
Дијагностика на електрични и електронски проблеми

 

contact

Контакт
+389 (0)2 2461 110
+389 (0)70 380 242
+389 (0)78 402 204
Повеќе...

 


clock-icon  Работно време:

   - Пон-пет 09:00 - 18:00
   - Сабота   09:00 - 16:00

 

андроид мултимедии

PANASONIC ISO CONECTORPARKING SENSOR DISPLEJ ( 4 sensor )PARKING SENSOR ( 4 PCS )
зголеми слика


PARKING SENSOR ( 4 PCS )

( New Technology )
Цена: 3 000 ден.


Опис:

 • 4 задни сензори со звучно предупредување.

 • 1 година гаранција.
 • Четири основни бои: црна, бела, сива и сребрена. 
 • За фарбање по код на бој се доплаќа
 • ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНА И ПРОФЕСИОНАЛНА МОНТАЖА

 • 3-stage progressive alarm to prevent bumping

 • 1.5 to 1.0 m: Long interval Bi Bi Bi, safe reversing

 • 1.0 to 0.5 m: Short interval Bi Bi Bi, more harsher when closed, slow reversing

 • 0.5 to 0.2 m: Continuous Bi...., stop reversing

 • Auto-detecting and auto-alarming mechanism

 • A beep indicated when turns to reverse gear

 • MICROCHIP CPU from USA.

 • Waterproof sensors

 • The sensors aid detecting potential back obstacles and enable accurate distance measurement
  to make reversing safe and convenient

 • Detecting range: 2.5m- 0.2m

 • Operating temperature: -30centigrade~ + 85centigrade

 • Voltage: DC 12V, +/-2V (optional: 24V)

 • Frequency: 40KHzПлаќање до 36 рати со картичка и до 72 рати на кредит

visa visaelectron MasterCard maestro


© Copyright Dog Security, All Rights Reserved | Developed by ProInformatics