Што работиме ние

prodazba Продажба
Широк асортиман на автомобилски аудио и аларм системи

 

opremuvanje Опремување
Професионално вградување на сите видови опрема

 

servis Сервис
Дијагностика на електрични и електронски проблеми

 

contact

Контакт
+389 (0)2 2461 110
+389 (0)70 380 242
+389 (0)78 402 204
Повеќе...

 


clock-icon  Работно време:

   - Пон-пет 09:00 - 18:00
   - Сабота   09:00 - 16:00

 

андроид мултимедии

JBL BAS PRO SLJBL BASSPRO HUBJBL BASS PRO MICRO
зголеми слика


JBL BASS PRO MICRO

( JBL )
Цена: 19 990 ден.


Опис:

Dimensions (L x W x H)16-3/16" x 7" x 10-7/8" (411mm x 177mm x 275mm)

Maximum Current Draw: 14.5A

Quiescent Current Draw: <800mA

Input Sensitivity: 0.05V – 2.0V Low-Level Input; 0.5V – 20V High-Level Input

Fuse: 15A

Amplifier Power: 140W RMS

Audio Specifications

Driver Complement: 8"(200mm) Woofer

Crossover Frequency: 50Hz – 120Hz

Crossover Slope: 12dB/octave

Bass Boost: 0dB to + 9dB @ 65HzПлаќање до 36 рати со картичка и до 72 рати на кредит

visa visaelectron MasterCard maestro


© Copyright Dog Security, All Rights Reserved | Developed by ProInformatics